Ogniwo przeznaczone jest do zastosowań badawczych i rozwojowych w dziedzinie niskotemperaturowych ogniw paliwowych z membraną polimerową.

> Wyślij zapytanie

Więcej informacji

Nasze ogniwa przystosowane są do zasilania wszystkimi najpopularniejszymi paliwami (wodór, metanol, kwas mrówkowy, etanol i inne). Budowa modułowa i szeroka paleta elementów opcjonalnych zapewniają konfigurację ogniwa w bardzo szerokim zakresie, co umożliwia łatwe dopasowanie do indywidualnych wymagań. Części zamienne oraz materiały eksploatacyjne dostępne są na bieżąco w naszej ofercie. Najwyższa jakość materiałów i obróbki zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Chętnie dopasujemy ogniwo do Państwa zastosowań lub umówimy się z Państwem na jego demonstrację.

W skład naszego ogniwa wchodzą następujące komponenty:

– Dwie płytki monopolarne.  Zostały one wykonane z najwyższej jakości grafitu odpowiedniej klasy (japońskiej firmy Toyo Tanso). Płytki są idealnie prostopadłościenne z precyzyjnie wykonanymi kanałami dystrybucji paliwa i utleniacza w konfiguracji potrójnej serpentyny o powierzchni aktywnej 5 lub 10 cm2. Opracowany przez nas sposób wykonania płytek zapewnia optymalną dystrybucję reagentów oraz idealną szczelność ogniwa w szerokim zakresie ciśnień. W zależności od Państwa potrzeb możemy wykonać inne konfiguracje kanałów (np. pojedyncza serpentyna, kanały równoległe itp.) jak również zmienić rozmiar powierzchni aktywnych.

– Dwie okładki wykonane z blachy ze stali kwasoodpornej lub miedzianej. Istnieje możliwość pozłocenia tych elementów na życzenie klienta.

– Przyłącza elektryczne do pomiaru napięcia. W wersji standardowej w formie wtyków bananowych 4mm.

– Przyłącza elektryczne w formie zacisków wysokoprądowych do podłączenia obciążenia

– Przyłącza do paliwa i utleniacza w formie zacisku Swagelok®. W zależności od potrzeb klienta oferujemy przyłącza wykonane z mosiądzu, nylonu lub teflonu z wyjściem na rurki o średnicy 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 1/8” lub 1/4”.

– Śrubunek do montażu termopary lub innego czujnika temperatury o średnicy 1,5 lub 3 mm.

– Dwie samoprzylepne grzałki silikonowe. W wersji standardowej proponujemy grzałki zasilane napięciem 230V AC o mocy 25W (odpowiednio dobranej do rozmiaru oferowanego ogniwa). Na zamówienie dostępne są również grzałki przystosowane do innego napięcia (np. 110V AC, 24V DC) o różnej mocy i wymiarach.

Do wyposażenia standardowego należy także specjalny materiał służący do wykonania uszczelek (tkanina szklana pokryta teflonem) w formie arkuszy o różnych grubościach (od 100 do 350 mikrometrów), precyzyjna forma do produkcji uszczelek, membran i elektrod oraz zapasowe śruby.

Na życzenie oferujemy wyposażenie ogniwa w termoparę typu „K” lub czujnik Pt100 oraz mikroprocesorowy termostat, zapewniający stabilizację temperatury ogniwa paliwowego w zakresie od temperatury otoczenia do 120ºC z dokładnością +/- 0,1ºC.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów oferujemy swoje doświadczenie i pomoc w zaprojektowaniu i kompleksowym wykonaniu ogniw paliwowych innych mocy, powierzchni i typów, zarówno do celów badawczych jak i wdrożeniowych. Oferujemy wykonanie pojedynczych cel, jak i całych stosów. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać zarówno pojedyncze egzemplarze prototypowe jak i zapewnić produkcję wielkoseryjną. Dysponujemy niezbędnym sprzętem, wiedzą i doświadczeniem, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Chętnie spotkamy się z Państwem w celu omówienia szczegółów.