W naszej ofercie znajduje się bardzo duży wybór potencjostatów laboratoryjnych. Jesteśmy przedstawicielami firm Ivium Technologies, CH Instruments, Inc., BASi (Bioanalytical Systems, Inc.) oraz Palmsens. Poniżej przedstawiamy krótki opis niektórych urządzeń znajdujących się w naszej ofercie. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym biurem.

Potencjostaty Ivium Technologies

Tworząc i dostarczając sprzęt do badań elektrochemicznych na całym świecie Ivium Technologies łączy nowoczesne techniki projektowania i produkcji komponentów state-of-the-art z efektywną i szybką obsługą klientów.

Skoncentrowanie się na tworzeniu rozwiązań dla elektrochemicznych badań przekłada się na wysoką wydajność oprzyrządowania dla szerokiej gamy zastosowań. Do najważniejszych produktów firmy należy platforma potencjostat / galvanostat dostępna w dużej mocy urządzeniu  ogólnego przeznaczenia (IviumStat) i niskiej mocy urządzeniu przenośnym (CompactStat).

Więcej informacji

Potencjostaty CH Instruments

Produkty firmy CH Instruments to nowoczesne, funkcjonalne urządzenia do pomiarów elektrochemicznych, zapewniające szeroki wachlarz możliwości badawczych. Charakteryzują się dużym wyborem technik elektrochemicznych oraz łatwością obsługi – posiadają intuicyjne, funkcjonalne oprogramowanie. Te cechy w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz przystępną ceną sprawiają, że urządzenia CH Instruments doskonale nadają się zarówno do zaawansowanych badań elektrochemicznych, jak i do celów edukacyjnych.

W ofercie CH Instruments znajdują się następujące serie urządzeń: 600E – potencjostaty/galwanostaty, 700E – bipotencjostaty, 1000C – potencjostaty wielokanałowe, 1100C – potencjostaty wysokoprądowe.

Zakres pracy dla standardowych modeli: : ±250mA / ±10V oraz ±2A / ±10V dla urządzeń z serii 1100C.

W ramach każdej serii istnieją bardzo duże możliwości konfiguracyjne dotyczące ilości technik badawczych w zależności od potrzeb klienta. Łącznie dostępnych jest kilkadziesiąt technik badawczych, w tym wszystkie standardowe techniki zmienno- i stałoprądowe.

Więcej informacji

Potencjostat BASi EC Epsilon

  • W wersji podstawowej doskonale nadaje się do zadań edukacyjnych.
  • Jest możliwość rozszerzenia podstawowej wersji potencjostatu o dodatkowe techniki badawcze (pulsowe, fali prostokątnej, stripingowe).
  • Dostępny w opcji z bipotencjostatem.
  • Współpracuje z innymi urządzeniami firmy BASi – istnieje możliwość zdalnej kontroli parametrów pracy wiszącej elektrody rtęciowej, wirującej elektrody dyskowej oraz zestawu elektrochemicznego C3 Cell Stand.

Więcej informacji